KONST / Litografier / Färglitografi 14744346
*
nr 1474 4346
Per-Olof Olsson
(f. 1949), Sverige
"I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2022
kl 19:33:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 21:29:07
1
100 kr
13/6 17:49:48
2
150 kr
13/6 18:51:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Läs mer om Per-Olof Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per-olof olsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Läs mer om Per-Olof Olsson
nr 1474 4346
Per-Olof Olsson
(f. 1949), Sverige
"I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 21:29:07 | 1 | 100 kr |
13/6 17:49:48 | 2 | 150 kr |
13/6 18:51:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk mÃ¥lare, illustratör och grafiker.Läs mer om Per-Olof Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per-olof olsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22